Problem z miesiączką po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, miesiąc temu zaprzestałam stosowania tabletek antykoncepcyjnych (po prostu po 7 dniowej przerwie nie wzięłam nowego opakowania), kolejną miesiączkę dostałam 25 dnia cyklu (dodam że przed stosowaniem tabletek miałam nieregularne okresy) i trwała ona standardowe u mnie 6 dni jednakże w międzyczasie dostałam od lekarza antybiotyk, który zakończyłam stosować we wtorek tj. 8 marca. Mój problem polega na tym, że miesiączka skończyła mi się w poniedziałek (7 marca) natomiast dziś (11 marca) wystąpiło u mnie plamienie bez żadnych innych dolegliwości. Chciałabym się doradzić czy to plamienie może być spowodowane zaprzestaniem stosowania tabletek antykoncepcyjnych bądź antybiotykiem czy może czymś poważniejszym. Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaburzenia cyklu mogą się utrzymywać nawet do pół roku. Jest to czas potrzeby na powrót organizmu kobiety do równowagi hormonalnej. Dlatego mogą pojawić się plamienia. Nie jest to powód do niepokoju. Do tego nałożyło się przyjmowanie antybiotyku co również mogło mieć wpływ na pojawienie się plamień.
Pozdrawiam