Brak miesiączki po odstawieniu tabletek: Co się dzieje?

Witam. Mam 20 lat, przed nowym rokiem byłam u lekarza aby przepisał mi tabletki antykoncepcyjne ponieważ miałam nieregularne cykle i tabletki miały pomóc organizmowi w jego uregulowaniu. Przez 2 miesiące brałam tabletki, krwawienie z odstawienia pojawiało się normalnie podczas 7 dniowej przerwy po skończeniu opakowania. Teraz wg moich obliczeń powinnam dostać okres ok 1 marca, jednak się nie pojawił i nie wiem czym to jest spowodowane, bo teoretycznie powinien już być regularny (dodam że ponad rok temu zastosowałam taką samą kuracje tylko innymi tabletkami i przez rok miałam idealnie regularny cykl). Czy to możliwe żeby teraz okres mi się spóźniał? Przyznam szczerze, że zależy mi na tym aby pojawił się jak najszybciej bo za niecałe 3 tyg mam wyjazd. P.S. nie przyjmuje już tabletek, bo brałam je tylko przez 2 miesiące aby wyregulować cykl, stąd mój niepokój czemu mimo to okres jeszcze się nie pojawił, więc proszę o ponowne udzielenie odpowiedzi. Z góry serdecznie dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych organizm kobiety potrzebuje czasu na powrót do równowagi hormonalnej. Co prawda przyjmowała Pani bardzo krótko te tabletki dlatego powinna Pani dostać okres w spodziewanym terminie.
Należy koniecznie  udać się do ginekologa. Wskazane jest dalsze leczenie zaburzeń cyklu.
Pozdrawiam