Czemu nie mam miesiączki po odstawieniu tabletek?

Witam. Mam 20 lat, przed nowym rokiem byłam u lekarza aby przepisał mi tabletki antykoncepcyjne ponieważ miałam nieregularne cykle i tabletki miały pomóc organizmowi w jego uregulowaniu. Przez 2 miesiące brałam tabletki krwawienie z odstawienia pojawiało się normalnie podczas 7 dniowej przerwy po skończeniu opakowania. Teraz wg moich obliczeń powinnam dostać okres ok 1 marca, jednak się nie pojawił i nie wiem czym to jest spowodowane, bo teoretycznie powinien już być regularny (dodam że ponad rok temu zastosowałam taką samą kuracje tylko innymi tabletkami i przez rok miałam idealnie regularny cykl). Czy to możliwe żeby teraz okres mi się spóźniał? przyznam szczerze że zależy mi na tym aby pojawił się jak najszybciej bo za niecałe 3 tyg mam wyjazd... Z góry dziękuje za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Rozumiem, że nadal przyjmuje Pani tabletki. Krwawienie z odstawienia pojawia się zazwyczaj pomiędzy 2 a 4 dniem przerwy. Zdarza się, że może ono nie wystąpić. W takiej sytuacji należy wykluczyć ciążę.
Pozdrawiam