Czy na spóźnianie się miesiączki może mieć wpływ moje odstawienie tabletek?

Witam. Od 3 lat brałam tabletki antykoncepcyjne, odstawiłam je w marcu tego roku. W kwietniu okres pojawił się normalnie, w ten sam dzień, w który pojawiłby się, gdybym nadal zażywała tabletki. W maju pojawił się z jednodniowym opóźnieniem, a w czerwcu krwawiłam nieco dłużej (ok. 8 dni, gdzie miesiączki miałam zawsze maksymalnie 4/5 dniowe). Teraz mam już 33 dzień cyklu owulacyjnego i jeszcze nie dostałam miesiączki. Dodam, że tabletki antykoncepcyjne przyjmowałam, gdyż przed ich przepisaniem miałam bardzo nieregularne miesiączki. Czy na spóźnianie się miesiączki teraz ma wpływ moje odstawienie tabletek?

Lek. Michał Lenard

Odstawienie leków może być przyczyną Pani objawów, sugeruję wizytę u ginekologa, który Panią zbada i zdecyduje o właściwym postępowaniu. Pozdrawiam!