Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak miesiączki przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam 28 lat. Od około 7 lat zażywam tabletki antykoncepcyjne. W tym miesiącu spóźnia mi się okres 5 dni. W czwarty dzień planowanej miesiączki zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Czy powodem braku miesiączki może być stres, który ostatnio miałam i czy nieregularne zażywanie tabletek i pominięcie kilku mogło wywołać taką reakcje organizmu. Jeszcze jedno - we wtorek powinnam zacząć kolejne opakowanie tabletek. Czy w sytuacji braku miesiączki mogę to zrobić, czy mam czekać na kolejne krwawienie?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witaj!

Miesiączka podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych powinna wystąpić około 2-4 dnia przerwy. Brak miesiączki nie musi oznaczać ciąży, o ile kobieta zażywała preparat regularnie i nie pominęła żadnej tabletki. W przypadku powtarzania się opóźnienia miesiączki lub jej braku warto wybrać się do lekarza w celu zmiany preparatu na inny, zawierający więcej hormonów.
Przed rozpoczęciem kolejnego opakowania powinna Pani wykluczyć ciążę - proponuję powtórzenie testu ciążowego, czasami bywa fałszywie dodatni w przypadku wczesnej ciąży. 

Przypominam, że nieregularne przyjmowanie i pomijanie tabletek znacznie osłabia antykoncepcyjne działanie pigułek i może być przyczyną ciąży!!!

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy