Brak miesiączki przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych - co się dzieje?

Witam serdecznie, stosuję tabletki 24+4, mój problem dotyczy niewystąpienia miesiączki po skończeniu przyjmowania tabletek z czynną substancją. Okres spóźnia mi się już 10 dzień. Dodam, że ostatnia miesiączka była nadzwyczaj krótka, trwała niecałe 2 dni. Zrobiłam pierwszy test ciążowy po wystąpieniu tego krótkiego okresu i wyszedł negatywny, drugi test zrobiłam po około 7 dniach od planowanego okresu i też wyszedł negatywny. Czy to możliwe, że jestem w ciąży? Dodam, że zażywałam tabletki nieregularnie, a nawet zapominałam brać, miałam ostatnio częste biegunki, ale nie współżyłam zbyt często. Po niewystąpieniu krwawienia, przerwałam przyjmowanie pigułek. Podczas przyjmowania pigułek strasznie źle się czułam: ból głowy, nudności, brak apetytu, zmniejszone libido, suchość pochwy, zmęczenie. Obawiam się ciąży, ale testy wyszły negatywnie, co mam o tym myśleć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli przyjmowała Pani tabletki nieregularnie to istnieje ryzyko,że zaszła Pani w ciążę. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego.
Jeżeli wcześniejsze krwawienia było skąpe a kolejne nie wystąpiło to prawdopodobnie jest działanie niepożądane tabletek antykoncepcyjnych. Dlatego najpewniej konieczna będzie zmiana na inne tabletki. Ale jak wcześniej napisałam w pierwszej kolejności trzeba wykluczyć ciążę.

Pozdrawiam