Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak miesiączki przy zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych - co się dzieje?

Witam serdecznie, stosuję tabletki 24+4, mój problem dotyczy niewystąpienia miesiączki po skończeniu przyjmowania tabletek z czynną substancją. Okres spóźnia mi się już 10 dzień. Dodam, że ostatnia miesiączka była nadzwyczaj krótka, trwała niecałe 2 dni. Zrobiłam pierwszy test ciążowy po wystąpieniu tego krótkiego okresu i wyszedł negatywny, drugi test zrobiłam po około 7 dniach od planowanego okresu i też wyszedł negatywny. Czy to możliwe, że jestem w ciąży? Dodam, że zażywałam tabletki nieregularnie, a nawet zapominałam brać, miałam ostatnio częste biegunki, ale nie współżyłam zbyt często. Po niewystąpieniu krwawienia, przerwałam przyjmowanie pigułek. Podczas przyjmowania pigułek strasznie źle się czułam: ból głowy, nudności, brak apetytu, zmniejszone libido, suchość pochwy, zmęczenie. Obawiam się ciąży, ale testy wyszły negatywnie, co mam o tym myśleć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Jeżeli przyjmowała Pani tabletki nieregularnie to istnieje ryzyko,że zaszła Pani w ciążę. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego.
Jeżeli wcześniejsze krwawienia było skąpe a kolejne nie wystąpiło to prawdopodobnie jest działanie niepożądane tabletek antykoncepcyjnych. Dlatego najpewniej konieczna będzie zmiana na inne tabletki. Ale jak wcześniej napisałam w pierwszej kolejności trzeba wykluczyć ciążę.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy