Czy pomimo przyjmowania pigułek mogę być w ciąży?

Witam! Mam 28 lat i biorę pigułki antykoncepcyjne 24+4, ale bardzo źle się po nich czułam (zmęczenie, brak apetytu, obniżone libido) po przyjęciu 4 opakowań postanowiłam, że już nie będę ich zażywać. Skończyłam całe czwarte opakowanie, niestety nie pojawił mi się okres. Przypomniałam też sobie, że ostatni okres, który miałam trwał bardzo krótko, bo niecałe dwa dni. Dodam, że miałam ostatnio dość silne biegunki, czy mogą one mieć wpływ na przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych? Zrobiłam test ciążowy, ale wyszedł negatywny. Czy to możliwe, że test jest mało wiarygodny, a ja mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Biegunki mogą osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych. W takich sytuacjach konieczne jest dodatkowe postępowanie, które jest opisane w ulotce. W przypadku nie zastosowania się do zaleceń należy liczyć się ze zwiększonym ryzykiem ciąży.

Test ciążowy należy wykonać po około 10-14 dniach od stosunku. W przypadku ujemnego wyniku należy test powtórzyć po tygodniu.

Pozdrawiam