Wymioty w trakcie przyjmowania pigułek

Przyjmuję pigułki antykoncepcyjne. Ostatnio podczas drugiego tygodnia przyjmowania, zaraz po wzięciu pigułki, nastąpiły u mnie wymioty. Niestety, nie zażyłam kolejnej(jak z pewnością powinnam), a zażyłam dopiero kolejną, o stałej porze, następnego dnia. Dalej biorę pigułki o stałej porze. Jak powinnam postąpić w przypadku przerwy? czy powinnam ją robić? czy raczej od razu stosować przyjmowanie pigułek z kolejnego opakowania, bez przerwy? Małgorzata

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W tej sytuacji należało przyjąć kolejną tabletkę. Ze względu na to, że pominięta tabletka dotyczyła drugiego tygodnia nie ma potrzeby łączenia opakowań. Przed kolejnym opakowaniem tabletek należy wykluczyć ciążę.
Pozdrawiam