Pominęłam 2 pigułki w święta. Czy możliwe są już objawy ciąży?

Witam. Mam 25 lat i biorę pigułki antykoncepcyjne od ponad 3 lat. Kiedy byłam na święta u rodziców, zapomniałam i pominęłam 2 pigułki pod rząd. Gdy się zorientowałam, nie połknęłam pominiętych, tylko nadal kontynuowałam branie codziennie aż do skończenia opakowania. Tydzień później, w sylwestra odbyłam stosunek i następnego dnia miałam niewielkie krwawienie (to był ostatni tydzień opakowania z pigułkami). Wtedy przypomniałam sobie, że może to mieć związek z pominięcie pigułek w święta. Po tygodniu, gdy skończyłam wszystkie z opakowania(poza tymi 2 pominiętymi), zrobiłam sobie normalną 7-dniową przerwę i krwawienie pojawiło się dopiero 4 dnia po odstawieniu, ale był obfite jak zawsze. Jego pojawienie się uznałam za brak ciąży, jednak teraz zaczynam mieć wątpliwości, gdyż mam wrażenie, że czuję się inaczej i zastanawiam się, czy mogę być w ciąży? Jestem w połowie kolejnego opakowania, zastanawiam się czy może powinnam je odstawić. Mam wrażenie, że zmienił mi się nieznacznie apetyt i raz nawet miałam mdłości, ale cały czas wątpiłam, że objawy ciąży mogły pojawić się tak szybko i sądziłam, że to niestrawność. Zaniepokoiło mnie tylko to, że od jakichś 3 dni ciągle jest mi gorąco i jestem bardziej "leniwa" i senna niż zwykle. Czy mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety w przypadku pominięcia więcej niż 1 tabletki dochodzi do osłabienia działania antykoncepcyjnego. Jeżeli w danym cyklu doszło do zbliżenia istnieje ryzyko zapłodnienia. Wystąpienie krwawienie w trakcie 7dniowej przerwy nie jest wystarczające do wykluczenia ciąży. Zdecydowanie zalecałabym wykonanie testu ciążowego. W przypadku dodatniego wyniku odstawi Pani tabletki i zgłosi się do ginekologa.

Pozdrawiam.