Brak okresu po 8. miesiącach od odstawienia tabletek

Tabletki przestałam brać 8 miesięcy temu. Pierwszy okres dostałam normalnie, cykl trwał 33 dni. Następne okresy były nieregularne, między 38-45 dni. Ostatni okres miałam w lutym i trwał około 3 dni i od tamtej pory nic, a to już 52 dzień cyklu. W ciąży nie jestem, robiłam test. Z mężem staramy się o dzidzię. Co jest przyczyną braku okresu.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyczyną rzadkich miesiączek jest zapewne jakiegoś rodzaju zaburzenie hormonalne. Czasem przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych skutkuje pojawieniem się tego typu problemów, które objawiają się po odstawieniu antykoncepcji. Przyjmowane hormony nie są bowiem obojętne dla organizmu. Można wręcz powiedzieć, że wprowadzają w nim prawdziwą rewolucję, blokując całkowicie układ podwzgórze-przysadka-jajnik. Aby doprowadzić do uregulowania cyklu, proszę udać się na wizytę do ginekologa, który skieruje Panią na badania hormonalne. Niewykluczone, że leczenie będzie nieskomplikowane i niezbyt długotrwałe, tak iż już niedługo będzie Pani mogła bez trudu zajść w ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!