Brak okresu po odstawieniu tabletek hormonalnych

Przyjmowałam już od 6 m-cy tabletki hormonalne z powodu braku miesiączki. Gdy je brałam miesiączka była regularna. Gdy teraz je odstawiłam to okresu nie było. Co mam robić? Odstawiłam je ponieważ obawiam się możliwych konsekwencji po zbyt długim zażywaniu tabletek hormonalnych....

Robert Markowski Ginekologia

Szanowna Pani , krwawienia w czasie stosowania tabletek hormonalnych są krwawieniami " z odstawienia", dają tylko poczucie miesiączek prawidłowych. Należy zdiagnozować pierwotną przyczynę braku miesiączek ( badania hormonalne, USG ). Proszę odwiedzić ginekologa, który zaproponuje dalszą diagnostykę.