Nie mam okresu po odstawieniu tabletek - co mam robić?

Mieszkam obecnie na wyspach, brałam przez ok. 2 lata tabletki C***** a potem zmieniłam na M*******. Odstawiłam je, bo chcielibyśmy z mężem starać się o dzidzię. Od czerwca do listopada miałam miesiączki nieregularne ok. 33-36 dni. Ale niestety ostatnią miesiączkę miałam w listopadzie a teraz mamy już koniec stycznia i nadal nic. Nie wiem co robić? A tu żeby dostać się do ginekologa trzeba czekać. Wszystkie testy ciążowe są negatywne, a mój śluz raz jest przezroczysty, raz jest biały i jest go dużo. Czasem mam też dziwne kłucie w jajnikach i uczucie takie jak przed okresem, ale nadal go nie ma. Proszę o poradę, bo już zaczynam się martwić.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Antykoncepcja hormonalna wpływa hamująco na układ podwzgórze - jajniki, jednakże po jej odstawieniu miesiączka powinna powrócić w ciągu 6 miesięcy.
W opisanej sytuacji ciążę można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć. Zatrzymanie miesiączki może wiązać się zaburzeniami hormonalnymi na podłożu niewydolności jajników lub stanu zapalnego przydatków, ale dokładne określenie przyczyny będzie możliwe dopiero po wykonaniu badania ginekologicznego, a także ewentualnych badań dodatkowych.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl