Od 9 tygodni brak okresu: co mam zrobić?

Witam.
Jak w pytaniu napisałam, od 9 tyg nie mam okresu. Robiłam test ciążowy (tylko, że nie z porannego moczu) i wyszedł negatywny. Od 2 miesięcy przytyłam 5kg. Proszę o poradę.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przyczyn zatrzymania miesiączki jest wiele, oprócz ciąży dosyć często może być to spowodowane niewydolnością jajników oraz zmianami organicznymi w obrębie narządów rodnych.
Aby określić dokładną przyczynę konieczne jest badanie ginekologiczne i ewentualnie badanie USG.
Po ustaleniu przyczyny będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl