Czy, skoro czuję ból podczas stosunku, powinnam udać się do ginekologa?

Witam, Mam 19 lat i podczas stosunku i po odczuwam dokuczający ból brzucha (ból jak przed miesiączką, ucisk na jajniki). Problem polega na tym, że ból odczuwam także przez kilka dni. Nie wiem czym to jest spowodowane, stresem przed sesją? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, gdyż nie wiem czy udać się do ginekologa, czy to zwykła przypadłość kobiet.
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Ból podczas stosunku może sugerować toczący się proces zapalny w obrębie dróg rodnych kobiet jak również zmiany organiczne narządów płciowych. Stres może dodatkowo nasilać dolegliwości.
W opisanej sytuacji wskazane jest wykonanie badania ginekologicznego oraz ewentualnych badań dodatkowych, gdyż pozwoli to ustalić dokładną przyczynę dolegliwości. Dopiero po postawieniu właściwego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie ewentualnego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl