Jestem po porodzie - jaka jest przyczyna bólu po stosunku?

Dzień dobry. Jestem dziewczyną i mam 17 lat. Jestem po porodzie i po każdym stosunku z moim chłopakiem mam straszny ból pochwy. Jest to uczucie takie jak by coś lub ktoś mi coś rozrywał. Proszę o szybką odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, od 9 dni biorę proszki antykoncepcyjne i oczywiście biorę je od pierwszego dnia okresu tak jak zalecał mój lekarz, lecz okres mi się jeszcze nie skończył. Co to może oznaczać? Proszę o naprawdę szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Ból narządów rodnych po stosunku może mieć wiele przyczyn. Najczęstsze to stany zapalne, zmiany organiczne lub zmiany aparatu wieszadłowego macicy np. tyłozgięcie macicy.
Aby ustalić dokładną przyczynę konieczne jest przeprowadzenie badania ginekologicznego oraz wykonanie ewentualnych badań dodatkowych np. wymaz z posiewem, cytologia szyjki macicy lub USG dopochwowe. Po ustaleniu dokładnego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Podczas stosowania pierwszego opakowania antykoncepcji hormonalnej mogą występować krwawienia śródcykliczne lub przedłużone krwawienie miesięczne. Zazwyczaj nie ma powodów do niepokoju gdyż ustępują one w ciągu następnego cyklu. Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl