Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może być przyczyną bardzo bolesnych miesiączek?

Od jakiegoś czasu mam okropnie bolesny okres, ostatnio myślałam, że zemdleję z bólu. To był pierwszy aż tak bolesny. Teraz jestem tydzień po okresie i cały czas boli mnie prawy jajnik. Dodam, że ostatniego dnia okresu próbowałam współżyć pierwszy raz z chłopakiem, jednak oprócz pocierania się narządami do niczego nie doszło, poza tym mieliśmy prezerwatywę, więc w ciąży na pewno nie jestem, wyrostek to też nie jest, ponieważ go już nie mam. Co może być powodem owego bólu?

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Przyczyn bolesnego krwawienia miesięcznego może być wiele, np. stany zapalne, utrwalone tyłozgięcie macicy, wady macicy, podłoże psychiczne i czynnościowo uwarunkowane a także zaburzenia statyki narządów. W niektórych przypadkach nie udaje się rozpoznać przyczyny bolesnego krwawienia.
Aby można było cokolwiek powiedzieć o przyczynie dolegliwości konieczne jest badanie ginekologiczne i USG

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy