Co może być przyczyną bardzo bolesnych miesiączek?

Od jakiegoś czasu mam okropnie bolesny okres, ostatnio myślałam, że zemdleję z bólu. To był pierwszy aż tak bolesny. Teraz jestem tydzień po okresie i cały czas boli mnie prawy jajnik. Dodam, że ostatniego dnia okresu próbowałam współżyć pierwszy raz z chłopakiem, jednak oprócz pocierania się narządami do niczego nie doszło, poza tym mieliśmy prezerwatywę, więc w ciąży na pewno nie jestem, wyrostek to też nie jest, ponieważ go już nie mam. Co może być powodem owego bólu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przyczyn bolesnego krwawienia miesięcznego może być wiele, np. stany zapalne, utrwalone tyłozgięcie macicy, wady macicy, podłoże psychiczne i czynnościowo uwarunkowane a także zaburzenia statyki narządów. W niektórych przypadkach nie udaje się rozpoznać przyczyny bolesnego krwawienia.
Aby można było cokolwiek powiedzieć o przyczynie dolegliwości konieczne jest badanie ginekologiczne i USG

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl