Czy tyłozgięcie macicy może wpływać na bolesne miesiączki?

Witam serdecznie. Wiem, że posiadam tyłozgięcie macicy i chciałabym się dowiedzieć czy to może mieć wpływ na bardzo obfite i bardzo bolesne, czasem prowadzące do omdleń, trwające 7-8 dni miesiączki? Przy tych miesiączkach mam też straszne bóle głowy. Bóle menstruacyjne pojawiają się u mnie na tydzień przed spodziewanymi miesiączkami. Przez kilka lat brałam tabletki antykoncepcyjne, ale moj lekarz kazał mi je odstawić, po ich odstawieniu mam ciągłe bóle w podbrzuszu, podejrzewam, że to bóle jajników, czasem mam też nudności i bywa coraz częściej, że jestem zmęczona i mam trudności ze spaniem. Zawsze przy stosunkach odczuwam bóle, czy to jest spowodowane tym tyłozgięciem, czy może to jest jakaś inna choroba? Przed braniem tabletek antykoncepcyjnych miałam straszliwe bóle menstruacyjne, nie mogłam praktycznie normalnie funkcjonować, wymiotowałam, mdlałam, przez kilka lat brania ich miałam mniejsze bóle, ale ostatnio bóle znów się powiększyły dlatego odstawione zostały tabletki. Mam też pytanie czy przy tyłozgięciu macicy będę miała problemy z zajściem w ciążę i jej donoszeniem? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Pani objawy mogą mieć wiele przyczyn ginekologicznych. Tyłozgięcie rzadko wiąże się z podobnymi objawami, chociaż nie można tego wykluczyć.

Bolesne miesiączkowanie najczęściej jest uwarunkowane psychicznie i czynnościowo. W związku z tym zlecone były wcześniej tabletki antykoncepcyjne.

Dyspaurenia czyli ból podczas stosunku, także może mieć wiele przyczyn. Aby przypisać je tyłozgięciu należy wykluczyć inne możliwości.

Konieczne jest dokładne badanie ginekologiczne i badanie USG, aby wykluczyć inne przyczyny.

Tyłozgięcie może stanowić utrudnienie w zajściu w ciążę. Wskazane są odpowiednie pozycje. Jednakże ciąża jest możliwa, często przebiega bez problemów.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.