Jak odbudować florę bakteryjnej w pochwie?

Dzień dobry, mam problem, ponieważ od półtora roku nie mogę odbudować flory bakteryjnej w pochwie. Słyszałam, że inulina zawarta w popularnych globulkach może być pożywką dla dobrych bakterii. Słyszałam też, że to mit i inulina działa tylko w układzie pokarmowym. Jaka jest prawda?
KOBIETA, 23 LAT 3 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Inulina rzeczywiście działa jak prebiotyk, jednak ma to miejsce w obrębie układu pokarmowego, a nie rozrodczego, dlatego jeżeli zmaga się Pani z problemami z florą fizjologiczną pochwy, zalecamy stosowanie probiotyków dopochwowych zawierających szczepy Lactobacillus.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/i-zasada-kobiecosci-dbaj-o-zdrowie-intymne

https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-zwiekszonej-czestotliwosci-infekcji-podczas-antykoncepcji-i-antybiotykoterapii

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.