Jak suplementować skutki silnej dysbiozy?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie prebiotyków. Mam silna dysbiozę - w badaniach aktywna w Igm yersinia, z kolei badania mikroflory jelitowej pokazaly ze praktycznie nie mam ani bakterii z rodziny lactobacillus i bifidobactrium. Mam zalecana suplemenracje sanprobi barrier i debutir. Czy w obecnej sytuacji moge suplementowac inuline lub skrócie oporna? A jeśli tak to które lepsze?

Dzień dobry,
Z suplementacją inuliną proszę jeszcze chwilę poczekać - może być obecnie trochę gorzej tolerowana. Jeśli zalecone probiotyki będą dobrze tolerowane, wtedy można pomyśleć o włączeniu inuliny. Wspomnę od razu, że Sanprobi również ma w ofercie probiotyk zawierający dodatkowo inulinę - Sanprobi Super Formula
Pozdrawiam
Maja Czerwińska-Rogowska dietetyk Gryfice