Nawroty kaszlu, bezsenność u młodej osoby

Szanowni Państwo, Bardzo proszę o pomoc, mam 26 lat nawroty kataru i kaszlu, stosuję leki i co z tego, jak to są nawroty, biorę ismigen, może i pomaga, ale są nawroty, co robić, jak się leczyć? Chcę konkretnej porady, jakie badania powinienem wykonać, dziękuje od tego Państwo tutaj jesteście, drugi problem, emocje biorę leki są niewłaściwe i nie radzę sobie z emocjami, trzeci problem bezsenność w młodym wieku.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego co do kataru i kaszlu, sądzę, że konieczne jest wykonanie podstawowych badań. Co do reszty problemów najbardziej pomocny będzie lekarz psychiatra.

Dolegliwości spowodowane są prawdopodobnie przewlekłym i nawracającym zapaleniem zatok (skierowanie do laryngologa); prawdopodobne jest obniżenie odporności. Poprawa odporności = poprawa składu bakteryjnego jelit. Dobre efekty daje stosowanie probiotyku SANPROBI IBS, przynajmniej 1 kapsułki dziennie przez 2 miesiące (to są 3opakowania), potem 1 opakowania SANPROBI Super Formula - to wystarcza na cały rok.