Czy po stosowaniu antybiotyku może wystąpić grzybica?

Witam, Po tygodniu brania antybiotyki ( kortykosteroid) bez oslony i przy duzym wysilku fizycznym(trenuje sztuki walki)zauważyłem czerwony ślad na ręce o średnicy ok 1cm.Tydzień później zauważyłem bialy nalot w tylnej czesci języka oraz czerwone krosty. Nie czuję się przemeczony ani ospaly.Byłem z tym u lekarza, od tygodnia biorę nystatyne,nie jem cukrów, jem dużo czosnku,olejek z oregano.Nie widzę żadnej poprawy ani pogorszenia tego stanu. Grzyb na ręce blaknie.Czy jest to candida ?

Bardzo prawdopodobne następstwo antybiotykoterapii bez równoczesnego stosowania probiotyku. Godny polecenia jest SANPROBI IBS (10 miliardów bakterii w kapsułce), stosowany 2x1, z kontynuacją przynajmniej 2 tygodnie po zakończeniu kuracji antybiotykiem. Stosowany również w celu podniesienia odporności - wystarczy 1x1 po kolacji przez 2 miesiące, następnie 1 opakowanie Sanprobi Super Formuła - też 1x1 (ochrona wystarcza na rok).