Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Diagnozowanie Helicobacter Pylori

Helicobacter Pylori to bakteria, która można zagnieździć się w przewodzie pokarmowym i wyrządzić niemałe szkody. Jak ją rozpoznać? Obejrzyj film i dowiedz się, jak można zdiagnozować obecność tej bakterii.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Augmentin to antybiotyk o działaniu bakteriobójczym.

Lek ten może powodować nadwrażliwość, która objawia się wysypką skórną, zapaleniem naczyń krwionośnych (fioletowe albo czerwone zmiany skórne), omdleniami, bólami stawów, gorączką albo obrzękami. W przypadku zauważenia co najmniej jednego z tych objawów należy przerwać leczenie oraz skontaktować się ze specjalistą.

Do działań niepożądanych, które występują dosyć często zaliczyć można: biegunkę, nudności, wymioty lub pojawianie się pleśniawek. Stosunkowo rzadko (u mniej niż 1 na 100 pacjentów) występują swędzące wysypki, w których zmiany bywają wypukłe oraz bóle i zawroty głowy. Wśród rzadkich działań niepożądanych wymienić można wysypkę z pęcherzami, wyglądającymi jak niewielkie tarcze oraz rozsianą wysypkę połączoną ze złuszczaniem skóry.

Opisane przez Panią objawy mogą być skutkiem ubocznym zażywanego antybiotyku. Jeśli nadal się utrzymują, warto wybrać się do lekarza w celu złagodzenia dokuczliwych dolegliwości.

Pytania o efekty uboczne po leku Augmentin pojawiły się już w naszym serwisie. Znajdzie je Pani pod adresami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutki-uboczne-po-antybiotyku-augumentin, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutki-uboczne-stosowania-augmentinu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy