Co oznaczają bóle jajników?

Jestem w połowie cyklu (chociaż miewam nieregularne miesiączki), od dwóch dni odczuwam przeraźliwy, promieniujący ból prawego jajnika, dokładnie jak przed okresem.
Do tego zdarza się, że po stosunku z partnerem również odczuwam ból jajników, a czasem występuje też krwawienie. Zaczęłam się obawiać, czy może pierwszy objaw nie zwiastuje ciąży, bo mimo, że kochamy się z partnerem, ja nie jestem na to gotowa.
Czy możliwe, żeby była to jakaś choroba?
Naczytałam się trochę np. o nadżerce...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisane objawy mogą sugerować nieprawidłowości hormonalne i w związku z tym krwawienia czynnościowe lub też zmiany organiczne narządów rodnych.
Szczególnie krwawienie kontaktowe powinno zawsze skłaniać ku wyjaśnieniu jego przyczyny.

Proponuję wizytę u ginekologa, konieczne będzie dokładne badanie fizykalne i USG.

Redakcja abcZdrowie.pl