Brązowe plamienia: przyczyny

Witam. Biorę tabletki Yasminelle już prawie trzy lata. Wszystko było ok, ale w tym miesiącu zostały mi jeszcze 3 tabletki i dostałam plamienia o kolorze brązu. Co może być nie tak? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Krwawienie śródcykliczne po dłuższym czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej zawsze wymaga wykonania podstawowej diagnostyki w celu wykluczenia zmian organicznych lub stanów zapalnych w narządach rodnych. W tym celu konieczne jest wykonanie badania ginekologicznego, USG dopochwowego oraz cytologii szyjki macicy.
W przypadku stwierdzenia ewentualnych zmian będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję zgłosić się do ginekologa tuż po krwawieniu miesięcznym.

Redakcja abcZdrowie.pl