Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brązowe plamienia: przyczyny

Witam. Biorę tabletki Yasminelle już prawie trzy lata. Wszystko było ok, ale w tym miesiącu zostały mi jeszcze 3 tabletki i dostałam plamienia o kolorze brązu. Co może być nie tak? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Krwawienie śródcykliczne po dłuższym czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej zawsze wymaga wykonania podstawowej diagnostyki w celu wykluczenia zmian organicznych lub stanów zapalnych w narządach rodnych. W tym celu konieczne jest wykonanie badania ginekologicznego, USG dopochwowego oraz cytologii szyjki macicy.
W przypadku stwierdzenia ewentualnych zmian będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję zgłosić się do ginekologa tuż po krwawieniu miesięcznym.

Redakcja abcZdrowie.pl 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy