Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krwawienie w trakcie noszenia plastra antykoncepcyjnego

Mam 25 lat i od 1,5 roku stosuje antykoncepcje hormonalna. Używam plastrów antykoncepcyjnych. Nie zauważyłam żadnych objawów ubocznych aż do dnia dzisiejszego. Używam ostatniego plastra i dostałam okres w trakcie jego noszenia co prędzej mi się nigdy nie zdążało. Brałam pod uwagę wiele możliwości : że przez przypadek założyłam o 1 plaster za dużo, choć raczej to mało prawdopodobne. Chciałabym się zapytać co może mi dolegać?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!
Krwawienie śródcykliczne po dłuższym czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej zawsze powinno wzbudzać czujność. Krwawienie śródcykliczne przy rozpoczynaniu antykoncepcji hormonalnej najczęściej jest przejściowe i ustępuje samoistnie, natomiast w opisanym przypadku wymaga przeprowadzenia badania ginekologicznego i ewentualnego badania USG.
Krwawienie śródcykliczne może wiązać się ze zmianami organicznymi np. nadżerką lub polipem w obrębie narządów rodnych i taką też przyczynę należy uwzględnić w diagnostyce.
Wskazana jest konsultacja ginekologiczna.
Redakcja abcZdrowie.pl

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy