Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego nie mam okresu po odstawieniu plastrów antykoncepcyjnych?

Witam. Używałam plastrów antykoncepcyjnych przez 6 miesięcy, a w 7. miesiącu odstawiłam je. Współżyłam z chłopakiem 2 tygodnie temu, ale nie było wytrysku. Dziś mija 32. dzień cyklu i nie mam okresu. W związku z tym mam pytanie - czym to może być spowodowane?

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Brak miesiączki spowodowany jest raczej rozregulowaniem gospodarki hormonalnej sztucznymi hormonami podawanymi przez plastry. Pierwsze krwawienie po rezygnacji z plastrów miało charakter "krwawienia z odstawienia", nie było prawdziwą miesiączką, która zawsze występuje w około 14 dni po owulacji. Aby dostać miesiączki musi Pani najpierw owulować, przy czym kobiety reagują indywidualnie na odstawienie hormonalnej antykoncepcji i niektóre owulują nawet w kilka miesięcy po ostatniej tabletce czy plastrze. Dlatego trudno powiedzieć, kiedy pojawi się miesiączka, co nie oznacza, że nie może Pani obecnie zajść w ciążę.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy