Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przerwałam branie tabletek i okres spóźnia się miesiąc

Witam. Wzięłam jedno opakowanie tabletek. Rozpoczęłam i drugie, jednak po zażyciu 20 tabletek przerwałam ich branie. Wraz z odstawieniem pojawił się okres, jednak po miesiącu kolejny nie wystąpił, i spóźnia się już miesiąc. Czy to normalne? Podkreślam, że nie współżyję z chłopakiem, jednak uprawiamy regularnie petting. Mogę wykluczyć ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych występuje tzw. krwawienie z odstawienia - to nie jest prawdziwa miesiączka, tylko reakcja organizmu na spadek poziomu hormonów we krwi. Potem rozpoczyna się pierwszy po odstawieniu tabletek cykl owulacyjny, w którym owulacja może wystąpić trochę później niż zwykle. Co za tym idzie "prawdziwa miesiączka" (czyli drugie krwawienie po odstawieniu pigułek) może nastąpić nieco później. Jeśli niepokoi Panią opóźnienie miesiączki, to proszę wykonać test ciążowy - dostępny w aptece bez recepty, koszt 5-20 zł.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy