Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy pojawi się miesiączka po odstawieniu tabletek ?

Witam, 1 lutego odstawiłam tabletki o schemacie 24+4. Był to pierwszy dzień krwawienia z odstawienia. Później nie brałam tabletek. Teraz (3 marca) nadal nie dostałam okresu. Boli mnie lewy jajnik, na prawym miałam torbiel, która została usunięta. Od 5-ciu lat biorę tabletki *** i teraz przez 6 miesięcy ***, po odstawieniu nie mam okresu. Ile czasu powinnam poczekać? Jeśli się nie pojawi, czy mam iść do lekarza? Proszę o szybką odpowiedź, boję się nawrotu choroby.

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych występuje tzw. krwawienie z odstawienia - to nie jest prawdziwa miesiączka, tylko reakcja organizmu na spadek poziomu hormonów we krwi. Potem rozpoczyna się pierwszy po odstawieniu tabletek cykl owulacyjny, w którym owulacja może wystąpić trochę później niż zwykle. Co za tym idzie "prawdziwa miesiączka" (czyli drugie krwawienie po odstawieniu pigułek) może nastąpić nieco później (nawet kilka tygodni). 

Ból lewego jajnika może być u Pani spowodowany owulacją (pierwszą po dość długim czasie). W takiej sytuacji miesiączki można się spodziewać za około dwa tygodnie. Jeśli jednak jest Pani zaniepokojona, to zawsze warto wybrać się do lekarza. Przy okazji można przecież zrobić cytologię i poprosić o zbadanie piersi.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy