Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dni płodne po tabletkach

Witam serdecznie, Mam pytanie: Od kiedy mogę liczyć dni płodne, jeśli 11 kwietnia skończyłam brać tabletki, a okresu nie dostałam do dziś? W ostatnim tygodniu ich brania miałam plamienia, bo kilka razy nie wzięłam tabletki w terminie. W ciąży nie jestem - robiłam USG i badanie moczu. Teraz cały czas boli mnie podbrzusze. Co mam robić?

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych występuje tzw. krwawienie z odstawienia - to nie jest prawdziwa miesiączka, tylko reakcja organizmu na spadek poziomu hormonów we krwi. U Pani plamienia mogły wystąpić już pod koniec blistra w związku z pominięciem kilku tabletek. Potem rozpoczyna się pierwszy po odstawieniu tabletek cykl owulacyjny, w którym owulacja może wystąpić trochę później niż zwykle (nawet 10-14 dni). Co za tym idzie "prawdziwa miesiączka" (czyli drugie krwawienie po odstawieniu pigułek) może nastąpić nieco później. Bóle podbrzusza mogą być związane z pierwszą po okresie zażywania tabletek owulacją (ale w takiej sytuacji trwałyby 1-2 dni), ale mogą być także wynikiem np. infekcji dróg rodnych (zapalenie przydatków) lub pęcherza.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy