Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co powoduje krwawienie podczas stosowania pigułek?

Witam! Jest to moje 6 opakowanie, nigdy nie zdarzyło mi się jeszcze plamienie. Wystąpiło ona na 22 tabletce. Zazwyczaj występowało ono w 2 dniu brania tabletek placebo (czyli na 26 dniu). Czy mam się czym martwić? Proszę o pilną odpowiedź.

ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Opisane krwawienie ma charakter krwawienia śródcyklicznego. Takie krwawienie, gdy pojawia się po dłuższym stosowaniu preparatu hormonalnego należy wyjaśnić co do przyczyny poprzez badanie ginekologiczne i badanie USG. Przyczyną mogą być różne zmiany organiczne, dlatego nie wolno lekceważyć takiego objawu.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy