Co powoduje krwawienie podczas stosowania pigułek?

Witam! Jest to moje 6 opakowanie, nigdy nie zdarzyło mi się jeszcze plamienie. Wystąpiło ona na 22 tabletce. Zazwyczaj występowało ono w 2 dniu brania tabletek placebo (czyli na 26 dniu). Czy mam się czym martwić? Proszę o pilną odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane krwawienie ma charakter krwawienia śródcyklicznego. Takie krwawienie, gdy pojawia się po dłuższym stosowaniu preparatu hormonalnego należy wyjaśnić co do przyczyny poprzez badanie ginekologiczne i badanie USG. Przyczyną mogą być różne zmiany organiczne, dlatego nie wolno lekceważyć takiego objawu.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl