Niepokojący problem z okresem - co to może być?

Witam, proszę o jakąś poradę. Biorę od 2,5 roku tabletki i do tej pory wszystko było w najlepszym porządku, ale po ostatnim regularnym krwawieniu, w połowie opakowania tabletek znowu pojawił się okres. Trwał regulaminowy tydzień. Słyszałam, że może się zdarzyć coś takiego i przestałam się martwić. Po tym jak skończyło się nadprogramowe krwawienie, miałam 2 dni 'wolne' a dzisiaj wygląda na to, że znowu się zaczęło i to w taki sam sposób jak ostatnio. Śluzem przeplatanym krwią (przepraszam za opis, ale być może to jest istotne). Zauważyłam też podczas mycia, że moja pochwa nie jest równym kanałem lecz na wysokości około 10cm, na wewnętrznej stronie wyczułam spore zgrubienie, taką jakby górkę. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie wyczułam. Ostatni raz byłam u ginekologa 1,5 roku temu. Miałam cytologię, wszystko było jak najbardziej ok. Czy w tym czasie mogło rozwinąć się coś poważnego i co to może być? Idę w tym tygodniu do ginekologa, ale tak się martwię.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Krwawienie śródcykliczne pojawiające się po dłuższym czasie stosowania preparatów hormonalnych zawsze powinno zostać wyjaśnione co do przyczyny. Na podstawie opisanych dolegliwości wydaje się, że krwawienie śródcykliczne może być związane ze zmianą organiczną pochwy lub szyjki macicy. Aby wyjaśnić dokładnie przyczynę konieczne jest badanie ginekologiczne i ewentualnie badania dodatkowe. Niestety nic więcej bez dokładnego zbadania nie można powiedzieć.

Redakcja abcZdrowie.pl