Tabletki antykoncepcyjne, miesiączka a endometrium

Mam 42 lata, od maja biorę N***, miałam problemy z endometrium, ale lekarz mi je wyleczył i zapisał ten lek biorę go od maja 2010 i nawet jak zapomniałam wziąć 1 tabletki, to i tak miesiączki miałam regularnie, od wczoraj mam krwawienie, a tabletek do końca mam aż 13 i bardzo się boję czy to nie znowu endometrium? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Krwawienie śródcykliczne, które pojawia się po kilkumiesięcznym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych powinno zostać wyjaśnione przez lekarza. Niejako fizjologią podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej są jedynie krwawienia śródcykliczne na początku stosowania antykoncepcji hormonalnej, które zazwyczaj zanikają w ciągu kilku miesięcy.
W opisanej sytuacji krwawienie może być związane ze zmianami w endometrium, dlatego wskazane jest badanie ginekologiczne i ewentualnie badania dodatkowe.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl