Biorę tabletki i kłuje mnie w podbrzuszu - czy to ciąża?

Witam, mam pewien problem. Tabletki antykoncepcyjne zaczęłam brać w czerwcu 2010r. miałam po nich częste plamienia i w listopadzie 2010 zostały one zmienione. Pierwszą tabletkę wzięłam w pierwszy dzień miesiączki, około po 7. tabletce kochałam się z chłopakiem, który był dodatkowo zabezpieczony prezerwatywą. Następnie dostałam obfitego plamienia po ok. 13. tabletce, przy drugim opakowaniu również miałam plamienie po ok. 14. tabletce, zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywny i po 48 godzinach ponownie, by się upewnić, lecz dalej kłuje mnie w podbrzuszu i mam obawy. Teraz mam miesiączkę, która jest bardzo słaba. Czy są szanse na zajście w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Jeśli tabletki antykoncepcyjne stosowane były prawidłowo i zgodnie z instrukcją to prawdopodobieństwo ciąży jest minimalne i należy podejrzewać inne przyczyny wskazanych objawów.
W pierwszych miesiącach stosowania tabletek antykoncepcyjnych może pojawić się krwawienie lub plamienie śródcykliczne, zazwyczaj zanika ono w późniejszych cyklach.
W Pani przypadku opisane dolegliwości mogą być związane z działaniami niepożądanymi preparatu antykoncepcyjnego. Aby wyjaśnić ich przyczynę wskazane jest badanie ginekologiczne i ewentualnie badania dodatkowe.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl