Czy podczas brania siódmej tabletki można zajść w ciążę?

Mam 18 la,t biorę tabletki już drugi raz w swym życiu (pierwszy był konieczny w celu zniszczenia torbieli). Ustaliłam sobie branie tabletek o 20. Kiedy wzięłam 7. tabletkę współżyłam z partnerem. Czy mogę być teraz w ciąży? (Dalej biorę tabletki.)
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Doustna antykoncepcja hormonalna uchodzi za pewną metodę antykoncepcyjną. Jej skuteczność jest bardzo wysoka i w trakcie stosowania metody hormonalnej nie jest konieczne stosowanie dodatkowo mechanicznej antykoncepcji o ile nie dojdzie do pominięcia lub opóźnienia w przyjęciu tabletki.

W opisanej sytuacji jeśli tabletki były przyjmowane zgodnie z instrukcją to prawdopodobieństwo jest minimalne i nie ma powodów do niepokoju.

Redakcja abcZdrowie.pl