Czy podczas stosunku w prezerwatywie można zajść w ciążę?

Okres spóźnia mi się 6 dni. Współżyję z moim partnerem już od roku, ale zawsze używajmy prezerwatywy. Ponadto nigdy we mnie nie kończy. Czy istnieje możliwość zajścia w takim przypadku w ciążę?
ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Prezerwatywa jest dosyć skuteczną metodą antykoncepcyjną, jednak nie można jej nazwać pewną metodą antykoncepcyjną. Pewną metodą jest doustna antykoncepcja hormonalna.
W przypadku stosowania prezerwatywy i stosunku przerywanego prawdopodobieństwo zapłodnienia jest dość niskie.
Jednakże wykluczenie ciąży może nastąpić dopiero po wykonaniu testu ciążowego i otrzymaniu wyniku ujemnego.
W przypadku ujemnego wyniku, jeśli następne krwawienie miesięczne również się nie pojawi to problem będzie wymagał konsultacji ginekologicznej w celu wykrycia innej przyczyny  zatrzymania miesiączki.

Redakcja abcZdrowie.pl