Seks zaraz po odstawieniu tabletek - czy jest ryzyko ciąży?

Witam! Mam pytanie, czy mogło dojść do zapłodnienia poprzez uprawianie seksu w pierwszy dzień, w którym moja partnerka miała zażyć tabletkę? Lecz nie zażyła, ponieważ postanowiła odstawić na jakiś czas tabletki. Stosunek jaki mieliśmy był przerywany tzn. najpierw ona pieściła mnie ręka po czym włożyłem penisa do pochwy ruszyłem nim tylko kilka razy (5-8x) i wyciągnąłem, skończyłem dopiero po jakichś 3 minutach od wyciągnięcia. Dziekuję
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji nie można wykluczyć możliwości ciąży.
Pierwsze cykle po odstawieniu doustnej antykoncepcji mogą cechować się większą płodnością, a stosunek przerywany jest dosyć niepewną metodą antykoncepcyjną.
Warto zastanowić się nad stosowaniem innych metod antykoncepcyjnych (być może łączonych szczególnie podczas pierwszych miesięcy) gdyż stosunek przerywany może mieć niską skuteczność antykoncepcji ze względu na obecność preejakulatu.

Redakcja abcZdrowie.pl