Zaburzenia po odstawieniu tabletek czy ciąża?

Przez długi czas brałam tabletki antykoncepcyjne. W grudniu zrobiłam prawie miesięczną przerwę w ich przyjmowaniu. Zaczęłam je brać jakieś 3 dni temu znów, ale nagle zaczęły boleć mnie sutki. Powiększyły się i są drażliwe, tak jest od tygodnia. Parę dni temu zauważyłam również białą gęstą wydzielinę z pochwy.
Czy to może być ciąża? Czy po prostu zaburzenia spowodowane odstawieniem tabletek i ponownym ich przyjmowaniem?
Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą być związane z ciążą, jednakże mogą wiązać się także z działaniem niepożądanym tabletek antykoncepcyjnych.
Jeśli przed rozpoczęciem stosowania tabletek pojawił się okres (typowy pod względem obfitości i czasu trwania) i tabletki zostały rozpoczęte pierwszego dnia okresu, to prawdopodobieństwo ciąży jest niskie.
W przeciwnym wypadku należy brać pod uwagę możliwość ciąży, gdyż pierwsze cykle po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zazwyczaj cechują się wyższą płodnością.
Proponuję wykluczyć możliwość ciąży, wykonując test ciążowy min. po 14 dniach od stosunku.
Redakcja abcZdrowie.pl