Czy przez pominięcie tabletek mogę zajść w ciążę?

Mam pytanie. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od 4 lat. Miałam okres wyregulowany, tabletki zażywałam regularnie. Po każdym opakowaniu, 7 dni przerwy. Przy obecnym opakowaniu w pierwszym tygodniu brania tabletek zapomniałam trzech tabletek. Nie zażyłam ich w ciągu tych trzech dni. Dostałam mocnego krwawienia, które trwało dwa dni. I w tym czasie również nie zażywałam tabletek. Łącznie nie wzięłam już ich pięć. W tym 4. dniu kochałam się z moim chłopakiem. Czy jest możliwość że mogę być w ciąży? Proszę o pilną i szybką odpowiedz! Pozdrawiam i z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji nie można wykluczyć możliwości zapłodnienia. Nieregularność stosowania tabletek jest najważniejszą przyczyną ich nieskuteczności.

Przed rozpoczęciem następnego opakowania należy wykluczyć możliwość ciąży.
Test ciążowy należy wykonać po 14 dniach od stosunku aby wynik był wiarygodny.

Redakcja abcZdrowie.pl