Przerwałam zażywanie tabletek w połowie opakowania - czy jest możliwość ciąży?

Brałam leki antykoncepcyjne 6 miesięcy. Zaczęłam brać siódme opakowanie i na 9 tabletce przerwałam branie. Dzień wcześniej odbywałam z mężem stosunek. Po 4 dniach dostałam krwawienie z odstawienia. Było dosyć obfite i trwało 5 dni. Czy jest możliwość, że zaszłam w ciążę po tym jak nie zażyłam kolejnej tabletki po stosunku?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Nieprawidłowe przyjmowanie lub odstawienie tabletek antykoncepcyjnych jest dosyć częstą przyczyną nieskuteczności doustnej antykoncepcji hormonalnej.
W opisanej sytuacji istnieje możliwość zajścia w ciążę, należy wziąć pod uwagę czas przeżycia plemników (3-5 dni) oraz komórki jajowej (1-2 dni).

Przed rozpoczęciem następnego opakowania należy wykluczyć możliwość ciąży wykonując test ciążowy min. po 14 dniach od odbytego stosunku.

Redakcja abcZdrowie.pl