Czy podczas brania tabletek antykoncepcyjnych jest możliwość zajścia w ciążę?

Jeszcze jedno pytanko. Mianowicie to. Czyli podczas brania tabletek antykoncepcyjnych nie ma możliwośći zajścia w ciążę? Agusia.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Tabletki antykoncepcyjne to jedna z metod zapobiegania ciąży - tak więc stworzono je po to, by kobieta mogła współżyc ze swoim partnerem i nie zajść w ciążę! Jeśli nie ma jajeczkowania (a tabletki hamują jajeczkowanie), jajnik nie wyrzuca z siebie komórki jajowej, tak więc nie może dojść do zapłodnienia. Tabletki antykoncepcyjne mają bardzo dużą skuteczność. Skuteczność metod antykoncepcji w wiarygodny sposób ocenia się za pomocą wskaźnika Pearla. Określa on liczbę ciąż wśród setki kobiet stosujących daną metodę antykoncepcyjną w ciągu roku. Dla tabletek antykoncepcyjnych wskaźnik Pearla wynosi około 0,2-1. Tak więc może się zdarzyć, że kobieta zażywająca tabletki antykoncepcyjne zajdzie w ciążę, ale to prawdopodobieństwo jest bardzo małe - o wiele mniejsze niż np. w przypadku metod naturalnych, stosunku przerywanego. Skuteczność tabletek zależy w dużej mierze od tego, czy kobieta jest skrupulatna i nie zapomina łyknąć tabletki o właściwej porze.

Polecam artykuły o antykoncepcji dostepne na naszej witrynie.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy