Możliwość ciąży podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Czy mogę zajść w ciążę mimo tego, że stosuję tabletki antykoncepcyjne i stosunek przerywany? Czy skutkiem ubocznym brania tabletek antykoncepcyjnych mogą być bóle podbrzusza oraz wodnisty śluz? Dodam, że stosuję antykoncepcję hormonalną po raz pierwszy, to już 3 miesiąc i zastanawiam się czy jest opcja bym była w ciąży.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Według wskaźnika około 1 para na 200 stosujących tabletki antykoncepcyjne doczeka się potomka w ciągu roku. Jest to najniższy wskaźnik ze wszystkich metod antykoncepcji. Dodatkowo stosowanie stosunku przerwanego jeszcze obniża prawdopodobieństwo zapłodnienia. Ryzyko ciąży w Pani przypadku jest więc praktycznie bliskie zero.