Ryzyko ciąży bez wytrysku w pochwie i przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry! Mam 19 lat. Biorę tabletki hormonalne od miesiąca. Czy istnieje duże ryzyko zajścia w ciąże, gdy chłopak we mnie nie dochodzi?
19 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Żadna metoda antykoncepcji nie jest w 100% pewna - zmniejszają one jednynie prawdopodobieństwo ciąży.
W Pani przypadku prawdopodobieństwo jest bardzo małe ponieważ skuteczność tabletek antykoncepcyjnych jest bardzo wysoka (wg statystyk ok. 1 para na 200 w ciągu roku doczeka się potomka)