Czy możliwe, że jestem w ciąży przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam... Mam 19 lat i męczy mnie coś od kilku dni... Stosuje tabletki antykoncepcyjne od miesiąca i akurat teraz mam 7-dniową przerwę, w której powinnam dostać okres... Jednak martwię się, że mogłam zajść w ciążę, chociaż sporo osób mówi mi, że to niemożliwe... Kocham się ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia, ale nigdy nie doszło do wytrysku we mnie... Tak więc, czy przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych i kiedy nie doszło do wytrysku jest możliwość, że jestem w ciąży??? Proszę o szybką odpowiedź... Tutaj akurat wiem, że raczej to niemożliwe, ale chłopak mnie ciągle o to wypytuje i sama się załamuję psychicznie... Proszę o pomoc... :(:(:(

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podczas stosowania pigułek antykoncepcyjnych ryzyko ciąży jest małe, mniejsze niż 1% (zwykle 0,2%). Jeśli dodatkowo stosują Państwo stosunek przerywany, to ryzyko prawdopodobnie jest jeszcze mniejsze... Największe ryzyko ciąży podczas stosowania pigułek jest związane z pominięciem pigułki, zbyt późnym jej zażyciem, wymiotami po zażyciu pigułki oraz z lekami mogącymi obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej (niektóre antybiotyki). Jeśli będzie Pani wystrzegać się sytuacji mogących obniżyć skuteczność pigułek, to nie musi się Pani obawiać o ewentualną ciążę.

Pozdrawiam!