Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam 19 lat. Tabletki antykoncepcyjne przyjmuję już od prawie 8 miesięcy, ale z tego 6 miesięcy brałam Yaz, a już drugie opakowanie przyjmuje Harmonet. Mój cykl trwa różnie od 28-32dni. Ostatnia miesiączka wystąpiła u mnie 27 marca a 3 kwietnia miałam przyjąć pierwszą tabletkę po przerwie 7-dniowej.

Tabletki biorę regularnie zawsze o określonej godzinie. Kochałam się z moim chłopakiem dokładnie 4 kwietnia (9 dzień cyklu). Czy jest prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę? Do wytrysku doszło w środku. Bardzo jestem zaniepokojona, nie wiem czy mam urojenia jakieś z tego stresu czy coś jest na rzeczy, bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam serdecznie! Z Pani opisu nie wynika, żeby doszło do sytuacji mogącej obniżyć skuteczność preparatu. Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie, nie występowały ostre biegunki czy wymioty w 4 godziny po zażyciu preparatu, nie stosowała Pani leków mogących osłabić metabolizm tabletek to nie ma Pani podstaw do obaw o ewentualną ciążę. Oczywiście antykoncepcja hormonalna nie daje 100% zabezpieczenia i ryzyko ciąży oczywiście istnieje, ale jest ono znikome - w ciągu roku 4 kobiety na 1000 stosujących tę metodę zabezpieczenia. Pozdrawiam