Czy biorąc tabletki antykoncepcyjne po wytrysku do środka, mogę zajść w ciążę?

Biorę już 4 opakowanie tabletek Y** (biorąc 4 opakowanie dopiero współżyłam z partnerem) dzień w dzień o tej samej godzinie, teraz miałam okres 3 dni i w 2 dzień (przed wytryskiem już wzięłam 4 różowe tabletki) po okresie uprawiałam z moim partnerem sex - nastąpił wytrysk do środka. Strasznie się boję, że jest ryzyko zajścia w ciążę :( Proszę o odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W przypadku regularnego przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych preparat wykazuje swoje działanie przez cały cykl. Oznacza to, że skuteczność antykoncepcyjna zachowana jest zarówno w trakcie przyjmowania tabletek aktywnych jak i w trakcie tabletek placebo.
Sytuacjami mogącymi obniżyć skuteczność tabletek jest pominięcie jednej z nich, wystąpienie ostrej biegunki, wymiotów w 3 godziny po jej przyjęciu, popijanie tabletek sokiem grejpfrutowym lub naparami z dziurawca. Zakładam jednak, że nic takiego nie miało miejsca.

W obecnej sytuacji należy kontynuować dany blister według dotychczasowego schematu.

Pozdrawiam