Czy biorąc prawidłowo tabletki antykoncepcyjne można zajść w ciążę?

Witam, mam 29 lat i rozpoczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i kochałam się z facetem w dni płodne. Był to stosunek przerywany, po skończeniu pierwszego opakowania tabletek miesiączka spóźniała mi się o o 3 dni. Dostałam ale nie okres, tylko mam już 3 dzień plamienia i przy tym bolą mnie piersi i chodzę bardzo często do ubikacji siku nawet co 15 - 20 min. Czy mogę być w ciąży? Proszę o poradę

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Musi Pani trochę poczytać na temat antykoncepcji hormonalnej - powinna Pani wiedzieć, jak działa lek, który Pani przyjmuje. On nie jest przecież obojętny dla organizmu. Proszę przeczytać ulotkę swoich tabletek antykoncepcyjnych - antykoncepcja hormonalna działa tak, że przez cały czas jej prawidłowego zażywania (także podczas przerwy między opakowaniami) kobieta jest w 99% chroniona przed ciążą. Jednak warunkiem skuteczności jest prawidłowe stosowanie tabletek, a do tego potrzebna jest odpowiednia wiedza (np. jakich rzeczy trzeba unikać).
Jeśli kobieta zażywa  pigułki antykoncepcyjne zgodnie z zaleceniami, nie występują wymioty oraz kobieta nie zażywa  leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej (niektóre antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, przeciwpadaczkowe, przeciwgruźlicze, wyciąg z dziurawca), to ryzyko ciąży jest mniejsze niż 1%.
Pozdrawiam!