Czy możliwe jest zajście w ciążę przy tabletkach antykoncepcyjnych?

Jeżeli biorę tabletki antykoncepcyjne i zawsze kocham się wraz z moim chłopakiem z dodatkową prezerwatywą, a po stosunku, po zdjęciu prezerwatywy wszedł we mnie lekko, to czy jest taka możliwość zajścia w ciąże? Przecież nie doszło do wytrysku. Czy resztki plemników znajdujących się na jego penisie mogły mnie zapłodnić? 3 dni po zaczęłam mieć dość obfite upławy.   Proszę o szybką odpowiedz! z góry dziękuję ;)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Gdyby nie zażywała Pani tabletek antykoncepcyjnych, to jak najbardziej mogłoby dojść do ciąży w wyniku opisanych działań (w męskiej cewce moczowej po stosunku pozostaje trochę nasienia - a do zapłodnienia wystarczy przecież jeden plemnik). Jednak ponieważ przyjmuje Pani tabletki, ryzyko ciąży jest małe. Jeśli zażywała Pani pigułki zgodnie z zaleceniami, nie występowały wymioty oraz nie zażywała Pani leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej (niektóre antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, przeciwpadaczkowe, przeciwgruźlicze, wyciąg z dziurawca), to ryzyko ciąży jest mniejsze niż 1%.
Z tego, co Pani pisze można wnioskować, że nie ma Pani zbyt wielu informacji na temat antykoncepcji i rozmnażania człowieka - proszę koniecznie poczytać na ten temat!!!
Pozdrawiam!