Wątpliwości co do tabletek

Witam! Od półtora roku zażywam tabletki antykoncepcyjne, a od pół roku aktywnie współżyję. Kochałam się z partnerem do końca we mnie dzień przed planowanym krwawieniem. W czasie przyjmowania tego blistra była zmiana czasu na letni. Zawsze przyjmowałam tabletki o 21.30 i po zmianie przyjmowałam również o 21.30, ale nowego czasu. Następnego dnia po tamtym stosunku dostałam krwawienia i trwało ono jak zwykle, jednak czy jest możliwość bym była w ciąży pomimo to? Martwię się, gdyż była ta zmiana czasu. Tabletki przyjmuję regularnie, czasem tylko najpóźniej 3 godziny wcześniej/później niż planowanego czasu. Czy takie przyjmowanie jest bezpieczne? I czy możemy się zawsze kochać bez dodatkowej prezerwatywy? Czy istnieje jakieś zagrożenie? Z góry dziękuję za pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zażywała Pani pigułki zgodnie z zaleceniami, nie występowały wymioty oraz nie zażywała Pani leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej (niektóre antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, przeciwpadaczkowe, przeciwgruźlicze, wyciąg z dziurawca), to ryzyko ciąży jest mniejsze niż 1%. Dlatego przy prawidłowym stosowaniu antykoncepcji hormonalnej nie ma potrzeby używania dodatkowej antykoncepcji w formie prezerwatywy. Skuteczność antykoncepcji jest zachowana, jeśli opóźnienie w zażyciu tabletki jest krótsze niż 12 godzin (czyli między kolejnymi tabletkami nie upływa czas dłuższy niż 36 godzin).

Pozdrawiam!