Plamienie zamiast normalnego krwawienia miesiączkowego

Witam! Około 3 tygodni temu mój ginekolog stwierdził u mnie torbiel. Kazał brać tabletki antykoncepcyjne od pierwszego dnia okresu, jednak w wyznaczonym terminie nie dostałam krwawienia, ale małego plamienia w kolorze brązowych (z odrobiną krwi) i zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Dodam, że plamienie trwało dokładnie tyle co okres i w tych samych dniach. Robiłam 3 testy ciążowe, (ostatni w 14 dniu od ostatniego współżycia), żeby wykluczyć ciążę, bo brak właściwego krwawienia bardzo mnie zmartwił. Po 8 dniach od wzięcia tabletek współżyłam z chłopakiem, jednak nie doszedł we mnie (ale wiem, że to nie jest gwarancją zabezpieczenia!). Teraz jestem strasznie zdenerwowana, ponieważ nie wiem, czy to był okres i czy tabletki w ogóle zadziałały. Wizytę u ginekologa mam dopiero za 1,5 tyg, więc zjedzą mnie nerwy, a na kolejny test ciążowy jeszcze zbyt wcześnie. Jeśli to możliwe chciałabym się dowiedzieć, czy mogę wykluczyć ciążę?

Witam serdecznie!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. Przyjmuje się, że przyjmowania 7 tabletek pod rząd zapewnia całkowitą skuteczność preparatu. Jeżeli zatem pierwszych 8 tabletek blistra przyjmowanych było o stałej porze oraz nie dochodziło do działania czynników mogących osłabić skuteczność preparatu (ostre biegunki, popijanie leków sokiem grejpfrutowym, przyjmowanie niektórych leków itp.) to najprawdopodobniej nie ma Pani powodów do obaw. Kontrolnie może Pani wykonać test ciążowy (nie wcześniej niż 14 dni po zbliżeniu), choć ciążą jest wysoce mało prawdopodobna.
Pozdrawiam