Brak okresu z odstawienia tabletek - co się dzieje?

Od 8 miesięcy regularnie przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. W listopadzie 2-3 dni przed zakończeniem opakowania pojawiły się brązowe plamienia a później niewielkie krwawienie (dodam, że współżyłam w tych dniach, lecz partner we mnie nie doszedł). Nie zrobiłam 7-dniowej przerwy i od razu zaczęłam przyjmować tabletki z kolejnego opakowania. Niewielkie krwawienie ustąpiło po kilku dniach. Wtedy też współżyłam (partner we mnie doszedł). Teraz 14 stycznia przyjęłam ostatnią tabletkę i do tej pory nie wystąpiło krwawienie z odstawienia. Dodam, że mam charakterystyczne bóle w podbrzuszu i jajników, takie jak na okres. Czy możliwe jest zajście w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!
Główną informacją, jaką bym chciała Pani przekazać jest to, że skuteczność tabletek nie zależy od plamień, krwawień i brudzeń. Świadczą one jedynie o grze hormonów i dają do pomyślenia, czy nie warto Pani zmienić preparatu, aby nie występowały.
Natomiast skuteczność tabletek zależy od ich regularnego brania. Z racji braku 7-dniowej przerwy, organizm się 'zagubił' prawdopodobnie w hormonach i krwawienie z odstawienia może wystąpić dopiero w następnej przerwie. Proszę się tym nie przejmować.
W razie wątpliwości zawsze może Pani wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty