Brak okresu z odstawienia tabletek - co się dzieje?

Od 8 miesięcy regularnie przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. W listopadzie 2-3 dni przed zakończeniem opakowania pojawiły się brązowe plamienia a później niewielkie krwawienie (dodam, że współżyłam w tych dniach, lecz partner we mnie nie doszedł). Nie zrobiłam 7-dniowej przerwy i od razu zaczęłam przyjmować tabletki z kolejnego opakowania. Niewielkie krwawienie ustąpiło po kilku dniach. Wtedy też współżyłam (partner we mnie doszedł). Teraz 14 stycznia przyjęłam ostatnią tabletkę i do tej pory nie wystąpiło krwawienie z odstawienia. Dodam, że mam charakterystyczne bóle w podbrzuszu i jajników, takie jak na okres. Czy możliwe jest zajście w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Główną informacją, jaką bym chciała Pani przekazać jest to, że skuteczność tabletek nie zależy od plamień, krwawień i brudzeń. Świadczą one jedynie o grze hormonów i dają do pomyślenia, czy nie warto Pani zmienić preparatu, aby nie występowały.
Natomiast skuteczność tabletek zależy od ich regularnego brania. Z racji braku 7-dniowej przerwy, organizm się 'zagubił' prawdopodobnie w hormonach i krwawienie z odstawienia może wystąpić dopiero w następnej przerwie. Proszę się tym nie przejmować.
W razie wątpliwości zawsze może Pani wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam